BlogHamilelikte Diş Bakımı

Hamilelikte Diş Bakımı

Hamilelikte diş bakımı çok önemlidir. Öncelikle bilinmesi gereken hamilelikte dişler çürümez, kalsiyum eksilmesi olmaz. Hamile bir birey ile normal bir bireyin diş bakımı açısından ekstra özen göstermesi gereken bir durum yoktur. Hamilelikle ilgili tek özel durum diş etlerinin, ağızdaki plağa yani diş taşlarına ekstra tepki vermesidir. Buna bağlı olarak hamilelik gingivitisi veya hamilelikte diş eti büyümesi görülebilir.

Hamile hastaların sık sık midesi bulandığı için kusma sonrası dişlerde mide asidine bağlı erozyon görülebilmektedir. Bunun için kusma sonrası dişleri fırçalamak iyi gelebilir. Hamilelikte kişinin öncelikleri değiştiği için diş bakımını aksatma ihtimalleri artmaktadır. Dişlerin çürümesi, diş eti hastalığı olmasını genellikle bu alışkanlığın aksamasına bağlı oluşur.

https://gebzecapadis.com/wp-content/uploads/2023/06/Logo-kucuk.png

Sizin için buradayız! Deneyimli diş hekimleri ve dostça ekibimizle, en iyi tedaviyi sunmak için bir araya geldik. Sağlığınız bizim önceliğimizdir. Modern kliniğimizde, güncel tedavi yöntemleriyle sizi sağlıklı bir gülüşe kavuşturmak için hazırız. Güvenilir, samimi ve etkili tedaviyle size özel bir deneyim sunuyoruz. Sağlıklı bir gülüş için bizimle adım atın.

Bizlere Ulaşın
https://gebzecapadis.com/wp-content/uploads/2023/06/Logo-kucuk.png

Telif hakkı Lizart Dijital’e aittir. Her hakkı saklıdır.

Çalışma Saatlerimiz
bt_bb_section_top_section_coverage_image

Copyright 2023 by GebzeCapadis. All rights reserved.

×

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki kişilerimizden birine tıklayın

× Size nasıl yardım edebilirim?